Kontakt

Ing. Jana Michálková

poradkyňa pri dojčení (laktačná poradkyňa)  s certifikátom o.z. Mamila (nie som člen združenia)

osobné poradenstvo – Piešťany a okolie

Skypové a telefonické poradenstvo – zvyšok sveta (možné aj v angličtine)

 

Svojim trom deťom som sa dojčením venovala 10 rokov, pričom som postupne spoznávala krásy vzťahovej výchovy. Začali sme klasicky postieľkou, kočíkom, plienkami a fľašou v skrini „pre istotu“ (cumlíkom našťastie nie) a skončili sme spoločným spaním, nosičom, látkovými plienkami a od r. 2010 certifikátom poradkyne pri dojčení  :-).

Približne od roku 2012 som sa začala intenzívne zaoberať prirodzenou polohou pri dojčení (známou tiež ako vertikálna, pololežmo, savčia, BN – Biological Nutrition…), keďže som sama dojčila len v nej, a tak zistila jej praktickosť a predchádzanie problémov spojených s dojčením.

Celosvetová organizácia na podporu dojčenia Mliečna liga sa počiatočnou štúdiou od Suzan Colson z roku 2009 začala venovať podpore práve tejto prirodzenej polohy a opúšťa dovtedy preferovanú horizontálnu polohu „bruško k mame, noštek ku bradavke a veľké ústa“ a ja som objavením tejto štúdie definitívne opustila tzv. priečnu polohu, ktorú učí o.z. Mamila podľa pediatra Dr. J. Newmana .

K tejto téme (ale aj ďalším súvisiacich s dojčením a vzťahovou výchovou) naďalej študujem zahraničné materiály a konzulujem ich priamo s odborníkmi ako Diane Wiessinger, Meredith F. Small, Susan ColsonNancy Mohrbacher, či Catherine Watson Genna.

Práve podpora  a snaha o mediálnu prezentáciu prirodzenej polohy pololežmo nebolo kompatibilné s členstvom v o.z. Mamila (viac tu), a tak od mája 2017 fungujem ako nezávislá poradkyňa.

Na tejto web stránke sa snažím túto polohu a je výhody prakticky prezentovať  – predovšetkým názorným videami a taktiež článkami s praktickými príkladmi a odbornými článkami.

Rozhovor so mnou, kde je zhrnuté asi celá moja autobiografia dojčenia .  klik na článok na www.ahojmama.pravda.sk

 

Ak vám táto stránka v niečom pomohla, budem veľmi vďačná za spätnú väzbu.  A samozrejme, pokiaľ Vás trápi nejaký problém súvisiaci s dojčením, ktorý sa Vám nepodaril doposiaľ vyriešiť, ozvite sa:

tel:        +421 905 923908

mail:     jana.mich33 (zavináč) gmail.com

FB:  www.facebook.com/laktacna.poradkyna.piestany

Skype:  Janka_Mich

Poplatok za poradenstvo: Skype, telefón –  zdarma,

osobné – symbolické 5eur + náklady (benzín, spotrebný materiál)


Tatiana Feketeová

Starostlivosť o tento web po technickej stránke 🙂

mail: admin (zavináč) dojcenie.eu

One thought on “Kontakt

  1. Pingback: Vylúčenie a Kódex WHO marketingu výrobcov náhrad materského mlieka | dojčenie

Comments are closed.